Pagalbos priimant sprendimus ambasadorius ir vienas iš vaizdo klipo herojų Nedas dalinasi savo mintimis, kodėl ir ką jam svarbu galėti pačiam.
Nedai, ką daryti, kai tu nori elgtis vienaip, o artimieji sako, kad reikia kitaip? Kaip čia rasti sprendimą?
Sunkus klausimas. Aš bandau suprasti, kaip artimieji nori daryti. Bandyčiau susitarti su jais. Manau, kad artimieji turėtų manimi pasitikėti, norėčiau su jais pasikalbėti.
Ką tau atrodo svarbu galėti daryti pačiam?
Man atrodo svarbu pačiam namus sutvarkyti, kartais paskaityti knygą. Pačiam daryti lengva, kai turiu pareigų namuose ir „Arkoje“. Man svarbu, kad pats galiu tikėti savimi, Dievu, kitu žmogumi. Pats pažiūriu apie Lietuvą filmuką ar paklausau dainos. Pats galiu rūpintis savimi, savo sveikata. Svarbu, kada galiu atsikelti, kada eiti miegoti, kada tingėti.
Ką tu norėtum galėti daugiau, dažniau, labiau?
Norėčiau dažniau galėti nusipirkti bilietą arba į koncertą, arba į „Žalgirio“ varžybas. Norėčiau galėti dažniau stebinti žmones. Norėčiau labiau galėti pakeisti savo jausmą, pavyzdžiui, liūdesį, pyktį į džiaugsmą. Norėčiau labiau galėti pažinti žmogų, kuris yra nepatenkintas, norėčiau padėti jam, patarti jam, pasakyti gražų žodį, pavyzdžiui: „Koks tu šiandien gražus, koks tu šiandien stiprus ir žvalus“. Norėčiau dažniau galėti važiuoti į Palangą, nes ten būnu geros nuotaikos.
Kodėl tau atrodo svarbu leisti žmogui daryti tai, apie ką jis svajoja?
Geras klausimas. Gera svajoti, visi gali svajoti, pavyzdžiui, kažkur nukeliauti, kur patys nori. Žmogus nori ženklo, pavyzdžiui, nukeliauti, kur būna linksma, kad pamiltų pasaulį. Svarbu, ko tas žmogus nori pats, galėti pačiam nuspręsti.
Kaip dažnai tau tėvai ir artimieji leidžia daryti tai, ko tu pats nori?
Kartais leidžia dažnai, kartais mažai, visaip būna. Leidžia paklausyti dainas, kartais palepina, biški, bet nedaug. Leidžia kartu važiuoti prie tvirtovių, į mišką grybauti, arba praleidžiame savaitgalį drauge.